Yeni Yorumlar
Blog Kategorileri
Etiketler

DOĞAL TAŞLARIN SIRRI

Gönderen July 28, 2015 . 0 Yorumlar.

HANGİ DOĞAL TAŞ HANGİ DERDE İYİ GELİYOR_?

Doğal taşlı kolyelerin günümüzde bu kadar çok kullanılmasına rağmen acaba hangi doğal taş hangi özellikleri taşıyor,nelere iyi geliyor,hangi ruh halini temsil ediyor hiç merak ettinizmi_? Kolyelerinizin uçlarında veya aksesuarlarınızda taşımanızı tavsiye ediyoruz.. Sizler için uzmanlardan doğal taşların hangi anlamları taşıdıklarını öğrendik..İşte sırasıyla Doğal taşlar ve özellikleri ;

ARAGONİT : Özellikle kemik,kas sinir hastalıklarında,spazmlarda büyük etkisi vardır.Kırılan kemiklerin iyileşme sürecini hızlandırır.Saç kaybına tedavi edicidir.Ateş düşürücüdür,iltihabı azaltır,sinirsellik ve gerilim azaltır,aşırı yorgunluk hissedenlere canlılık verir.

AMAZONİT : Duygusal yaraların iyileşmesini sağlar.Aşk ve sevgi ile ilğili iletişim becerisini arttırır.Doğumu kolaylaştırır.Kalp,kaslar ve sinir sistemi ile ilğilidir.

AMETİTS : Aşk taşıdır.Negatif elektirik yükü taşıdığından bedendedki fazla elektirik yükünü toplayarak pozitif enerjiye dönüştürür.Depresyona faydalıdır.Şifa bakımından en güçlü taştır.Cilt göz hastalıklarına,alerjik,migren ve baş ağrılarına,kalp rahatsızlıklarına iyi gelir.Uykusuzluğa iyi gelir.Pembe kuvarsla birlikte kullanışdığında aklı güçlendirir.

AVENTURİN : Şans taşıdır.Depresyona karşı etkilidir.Kalp sağlığı için etkilidir.

AY TAŞI : Olumsuz enerjiye karşı kalkan görevi görür.Ying ve Yang dengesini korur.Yaşama sevinci verir.Rüyaların daha net hatırlanmasını sağlar.Bağışıklık sistemini güçlendirir.Böbrek problemlerini giderir.Toklu hissi oluşturur.

AKUAMARİN : Bereket ve uğur taşıdır.Sezgileri kuvvetlendirir.Kendine güveni arttırır.Strese ve gerginliğe iyi gelir.Meditasyon için yararlıdır,belleği berraklaştırır.Solunum yolları rahatsızlıklarına,boğaz ağrılarına,astım,bronşit ve tirit bezi rahatsızlıklarına iyi gelir.

AKİK : Stresi yok eder.Enerji verir.Akıl ve mantık gücünü geliştirir.Nazara karşı koruma sağlar.Hamilelikte anne ve bebek sağlığı için faydalıdır.Tansiyonu dengeler.

DUMANLI KUVARS : Meditasyonda kullanılabilecek bir taştır.Sinir bozukluklarına,strese,panik atağa karşı etkilidir.El,ayak rahatsızlıklarını giderir.

FLORİT : Baş ağrılarına karşı etkilidir.Düşüncelerin netleşmesine yardımcı olur.Enerji yatıştırıcı ve huzur vericidir.Zihinsel açıklık ve konsantrasyon arttırıcı özelliği vardır.

HEMATİT : Stresi azaltır.Hafızayı kuvvetlendirir.Kandolaşımını düzenler.Eklem romatizmalarına karşı etkilidir.

HAVLİT : Öfkeyi ve kızgınlıgı engeller.Santral duyarlılığını kuvvetlendirir.Strese iyi gelir.Kalsiyum dengesini sağlar.Dişler ve kemikler üzerinde olumlu etkileri vardır.

İNCİ : İnci,aynı dişlerimiz ve kemiklerimiz gibi,kalsiyum,vucudumuz tarafından gerçekten kullanılmasını sağlar.Kemik ağrılarında,kronik baş ağrıları ve migrende etkilidir.

 

Güncelleme Tarihi: July 30, 2015

Benzer İçerikler:

Yorumlar

Yorum yaz

Cevapla

* İsim:
* E-mail:
   Website:
* Yorum: