Yeni Yorumlar
Blog Kategorileri
Etiketler

DOĞAL TAŞLARIN SIRRI -2-

Gönderen July 29, 2015 . 0 Yorumlar.

HANGİ DOĞAL TAŞ HANGİ DERDE İYİ GELİYOR_? -2-

JASPER : Karaciğer,dalak ve mesaneyi kuvvetlendirir.Güçlü ve tedavi edici özelliklere sahiptir.Sindirim sistemini ve safra kesesini güçlendirir.Endokrin sisteminde dengeyi sağlar.Kişinin kendini sağlıklı ve güçlü hissetmesini sağlar ve fiziksel direnci arttırır.

KALSEDON: Negatif enerjiye ve nazara karşı kullanılabilir.Ruh ve beden arasındaki dengeyi sağlar.Öksürürk azaltır.Ateşi söndürür.Troit bezlerini sağlıklı tutar.Bunamayı önler.

KALSİT : Ortamdaki negatif enerjiyi temizlemek için kullanılır.İç huzura ulaşmayı sağlar.(Öğrencileri)öğrenme yeneklerini geliştirir.

KAPLAN GÖZÜ : Bağımsızlık taşıdır.Enerjiyi dengeler.Ticaret hayatında başarıya yardım eder.Korku,kıskançlık,kin,inatçılık gibi duyguları yenmeye yardımcı olur.Astım hastalıklarına faydalıdır.Sindirim sistemi,dalak,pankreas,mide,kalp için yararlıdır.Baş ağrısını hafifletir.Uyku verir.

KRİZOPRAS : Zafer taşıdır.İyimserlik,neşe ve iç huzuru verir.Nürolojik rahatsızlıklarda dengeleyici,depresyon durumlarında rahatlatıcıdır.

KRİSTAL KUVARS : Radyasyonu toplar.Çevrede oluşan negatif enerjiyi dağıtır,pozitif enerjiyi toplar.Altıncı hissi,sevg ve sefkat duygularını güçlendirir.Göz için şifalıdır.

KEHRİBAR : Ağrıyan yerlere koyulduğunda ağrıları hafifletir.Kullanılan kehribarın ağrıyan yerin büyüklüğü kadar olması etkisini güçlendirir.Soğuk algınlığı,guatr,bronşit ve astım tedavisi içn boyun bölgesinde kullanılır.Boğaz ve troid enfeksiyonlarında tedavide diğer taşlardan üstündür.Sol elde oynandığında bedenin elektirini toplar.Elektrik yükünü alzattığı için depresyonada faydalıdır.

KANTAŞI : Anlayşı ve hafızayı kuvvetlendirir.Zihni karmaşık düşüncelerden arındırır.Duygusal zihinsel engelleri ortadan kaldırır.İnsanı zayıflık ve cesaretsizlik duygularından kurtarır.

KYANİT : Bilinçli rüyalar görmenizi ve rüyalarınızı hatırlamanızı sağlar.Yastığınızı altına koyarak uyuyabilirsiniz.Ruhsal gelişmeye yardımcı olur.Zihinsel karışıklılığı ve sinirlilik durumunu önler.Sükunet veren bir taştır.Kişinin iç huzurunu bulmasına yardımcı olur.

LAPUS LAZULİ : Melankoliyi ve depresyonu ortadan kaldırır.Kaygıyı azaltır.Kemikleri kuvvetlendirir.Tansiyonu düzenler.Troit bezlerini harekete geçirir.Küçük çocukların solunum yolu hastalıklarından karounmalarını sağlar.Uyuyamamaya,işitme bozukluğuna,solunum vesindirim sistemi bozukluluklarının tedavilerinde yardımcı olur.

LAL ( GARNET ) : Ticarette başarılı olmayı sağlar.Geçmişi hatırlamaya yardımcı olur.Hayal gücünü kuvvetlendirir.Karabasanları önler.Enerjisi damarlar için faydalıdır.Cinsel ilişkiyi ve duyarlılığı arttırır.Kristal kuvarsla birlikte kullanımı etkisini arttırır.

KABRADORİT : Gözler için faydalıdır..kan basıncının düşürülmesine faydalıdır.Daha iyi odaklanmayı ve konsantre olmayı sağlar.Ruhsal bakımdan gelişme amacıyla kullanılır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: August 04, 2015

Yorumlar

Yorum yaz

Cevapla

* İsim:
* E-mail:
   Website:
* Yorum: