Yeni Yorumlar
  Blog Kategorileri
   Etiketler

   DOĞAL TAŞLARIN SIRRI -3-

   Gönderen July 30, 2015 . 0 Yorumlar.

   HANGİ DOĞAL TAŞ HANGİ DERDE İYİ GELİYOR_? -3-

   MERCAN : Nazara karşı kullanılır.Ev ve ailelerdeki olumsszulukları ve olumsuz enerjiyi ortadan kaldırır,kararlılık sağlar,konsantrasyon eksikliğini giderir.Heyecanları,aşırı duygulanmaları ortadan kaldırır,kalbi, ve dalağı kuvvetlendirir.Hormonsal sistemi dengeler.

   MALAKİT : Arındırma,temizlik taşıdır.Verdiği enerji koruyucu,bir jila gibi bedeni kaplar.Gerilimi ortadan kaldırır.İçe gömülen acıları ortaya çıkarır ve çözümlenmesine yardım eder.Diş ağrısı,doğum sancısı,romatizma ağrılarını hafifletir.Nefes darlığını,kas kramplarını urlarını iyileştirir.

   MİKAŞİŞT : Yaşamın bir yük olduğunu düşündüğünüz ve sorumluklar altında ezildiğinizi hissettiğiniz anlarda şifa yüklü enerjisiyle sizi canlandırır.Yaşamın güzel yanlarını farketmenizi ve böylece içinizin neşeyle dolmasını sağlar.Günlük olağan yaşantınızla,zihinsel ve ruhsal gelişiminiz arasındaki dengenin korunmasını sağlar.

   ONİKS : Kadın erkek ilişkilerini dengeler.Evliler arasında uyumu oluşturur.Bağımlılıktan kurtulmayı sağlar.Oto kontrol yeteneğini geliştirir.Meditasyon sırasında içimizi görmeye yardımcı olur.Seksüel hırsları zayıflatır.

   OPAL : Negatif duyguları emdiğine ve duygusal dengeleyici olduğunada inanılır.Görme duyularını güçlendirip,sezgi arttırıcı etkisi vardır.Üst ben'e ulaşmak için kullanılabilir.

   OBSİDYEN : Bedenin elektiriğini boşaltmak için uygun bir taştır.Kızgınlık ve öfke duygularını yok eder.Kara ciğerin temizlenmesinde faydalıdır.

   PERİDOT : Beden zihin dengesini sağlar.İyimserlik verir.Kaygıyı azaltır.Kıskançlık,egoistlikleri yok eder.Neşe ve sevinç hissi verir.

   PİRİT : İletken olma özelliğinden dolayı kan,safra ve ifrazlar gibi vücut sıvılarının dolaşımlarını etkileyerek yönlendirir ve böylece bir çok organ ve dokular üzerinde etkili olur.

   PEMBE KUVARS : Duyarlılıkları dengeler.Özgüven duygularını arttırır.Böbrekler,akciğerler,bedenin ısı sistemi ve kalp için faydalıdır.Kalp için ametistle birlikte kullanılır.

   RODOKROZİT : Sevgi ve denge taşıdır.Kişinin yaşamına sevgi duygusunu katmasına yardım olur.

   RODONİT :Vücudun sağlıklı gelişmesine yardımcı olur.Kan dolaşımını dengeler.Psikolojik olumsuzluklardan kurtarıcı ve cesaret arttırıcıdır.

   RUTİL KUVARS : Aşkın,yaşama sevincinin,cinsel gücün sembolüdür.Güneş ışığını kendisinde toplayıp sakladığı için antidepresan olarak kabul edilir.Enerji yükseltici görev yapar.Huzur,motivasyon,iç düzen sağlar.Kronik bronşit ve astıma iyi gelir.

    

   Güncelleme Tarihi: July 30, 2015

   Benzer İçerikler:

   Yorumlar

   Yorum yaz

   Cevapla

   * İsim:
   * E-mail:
      Website:
   * Yorum: