Yeni Yorumlar
Blog Kategorileri
Etiketler

DOĞAL TAŞLARIN SIRRI -4-

Gönderen August 04, 2015 . 0 Yorumlar.

HANGİ DOĞAL TAŞ HANGİ DERDE İYİ GELİYOR_? -4- 

SEDEF : Bereket,güç ve cesaret taşıdır.Toprak enerjisini çekip vücuda vererek dinçlik oluşturur.Bedeni toksitlerden temizler.Kan yapımına yardımcı olur.Karaciğer,Dalak,Böbrek,Mide,Bağırsak ve mesane hastalıklarının iyileşmesine yardımcı olur.Hormon sistemini dengeler.

SAFİR : Kalp ve böbrekleri güçlendirir.Tüm salgı bezlerini harekete geçirici özelliğe sahiptir.Sinirleri sakinleştirir ve konsantrasyonu arttırır.Aşkta sadakati sağlar,Yanlış davranışları dengeler.

SODALİT : Depresyonun etkilerini yok eder.Konsantrasyonu arttırır.Boğaz rahatsızlıklarını giderir.Yolculuk sırasında mide bulantısı çekenlere iyi gelir.

SİTRİN : Başarı taşıdır.Aurayı temizler.Negatif enerjiyi dağıtır.Bağışıklı sistemini kuvvetlendirir.Antioksidan etkilidir.Göz hastalıklarına karşı koruyucudur.

TURMALİN : Denge ve uyum sağlar.Kişini amaçlarına odaklanmasını sağlar.Duygusal iniş çıkışlarını dengeler.

TURKUAZ : İletişim,sadakat ve dostluğu sembolize eder.Nazara karşı etkilidir.Kemiklerin sağlıklı kalmasını sağlar,kemik erimesinin önlenmesine yardımcı olur.Migreni hafifletir.Öksürüğü azaltır.Kan dolaşımını,ciğerler ve solunum sistemini destekler.Tansiyonu düzenler.

TOPAZ : Zihin karışıklığı veya kan dolaşımı bozukluğu nedeniyle ortaya çıkan uyumsuzluk problemlerinde,boyun bölgesinde kullanılan topaz ; Zihni sakinleştirir,Bedeni gevşetir ve böylece onu kullanan kişinin gün sonunda dinlendirici bir uykuyla uyuyabilmesini sağlar.

UNAKİT : Kadınlar üzerinde,özellikle hamilelik dönemlerinde faydalıdır.Kişiyi geçmişten kurtaran,şimdiki kalbi ve dolaşım sistemini uyarır.Anı yaşamayı sağlayan taştır.Unakit'in enerjisi kendimizi sevmemizi sağlar.

VANADİNİT : Astım ve akciğer loplarında büyüme gibi nefes alma zorluklarına yol açan rahatsızlıklara karşı kulllanılır.Teneffüsü kolaylaştırır.Kronik yorgunluga iyi gelir.Mesana problemlerine de tavsiye edilir.

YEŞİM : Sihir ve büyüden koruyan taştır.Mutluluk taşıdır.Bedendeki negatif enerjiyi dışarı atar,stresten kurtarır.Güzel rüyalar görmeye yardımcı olur.Diş problemleri ve ağrılarında faydalıdır.Antioksidandır.Gözler için şifalıdır.

YAKUT : Negatif enerjiyi bedenden atar,dışarıdan gelicek olmsuz etkilere karşı kalkan görevi görür.Kalbi,aşka ve evrensel sevgiye açar.Eşler arasında kavgayı önler.Öz güveni arttırır.Bağışıklık sistemini destekler.Kan dolaşımının düzenli çalışmasını sağlar.Yüksek ateşi düşürür.Düşük tansiyonu dengeler.

ZÜMRÜT : Bağışıklık sistemi,sinir sistemi,kalp,ciğer ve böbrekleri kuvvetlendirdiği bilinir.Beden-ruh-zihin için tonik vazifesi görür ve kuvvetli bir duygusal dengeleyicidir.Bolluk,sevg,iyilik,sakinlik.denge ve sabır unsurlarını içerir.Zümrüt'e kimi yerlerde ''Koşulsuz aşk taşı''da denmektedir.Sevgililerin birbirlerine verebilecegi en iyi armağan olarak görülür.

Güncelleme Tarihi: August 04, 2015

Yorumlar

Yorum yaz

Cevapla

* İsim:
* E-mail:
   Website:
* Yorum: